| queeny a întrebat:

Ce urmari vor aparea dupa moarte presedintelui polonez?

7 răspunsuri:
| FemeiaPaiangan a răspuns:

Clar vor gasi altul.

| ILied a răspuns:

Nu stiu. Eu am auzit azi (10 Aprilie 2010) ca s-a pabusit cu un avion in Rusia.

| Hombre a răspuns:

O situatie tragica pentru Polonezi pentru ca au murit impreuna cu presedintele mai multi oameni.

| Maia a răspuns:

Tinand cont ca vor alege alt presedinte, acesta va veni cu noi reguli, reforme, interdictii etc deci urmari vor fi, mai putin pentru noi romanii, mai multe pentru ei, ca doar este presedintele lor. Exact ce urmari vor fi nu putem stii.Probabil Polonia o sa se adanceasca in criza sau nu, vom trai si vom vedea!

| Flavius90 a răspuns:

Dam funda

| MisterKat a răspuns:

O sa fie o relatie si mai rea din Polonia si Rusia. Din cate stiu eu, Polonia a avut de suferit de pe urma Rusiei, oamenii nu ii suporta pe rusi, e o antipatie. Mi se pare o chestiune dubioasa faptul ca atatia oameni cu functii importante din Polonia au murit in acel accident aviatic. Cred ca a fost planuit de rusi totul! Avionul era rupt in doua. distrus. ca si cand ar fi fost o bomba. Nu cred ca s-a lovit de copaci sau ca a fost ceata cum ziceau unii comentatori din Romania. In primul rand, rusii s-au suparat pe jurnalisti ca au venit acolo, oare de ce?! E clar ca e o razbunare din partea Rusiei. Daca va amintiti, atunci cand americanii au decis sa faca un scut anti-racheta pe teritoriul Poloniei, Rusia a amenintat. Ne-a amenintat si pe noi. Rusii sunt niste jigodii umane, javre de oameni, scarbosi! Ii urasc si mai tare pe rusi acum... Sper ca Polonia sa isi revina dupa acest eveniment, sa se refaca cum s-a refacut si dupa invazia germanilor din Al Doilea Razboi Mondial...

Condoleante, Poloniei!
PS: Am pus si eu o intrebare legata de acest eveniment:

http://www.TPU.ro/......ru-mie-mi/

| ary a răspuns:

Probabil, Presedintele Senatului va prelua functia de Presedinte Interimar al Statului, pana la noile alegeri ce vor avea loc. Din cate stiu Polonia nu a fost afectata atat de criza, nu a luat nici un imprumut extern. Vom vedea cum va evolua lucrurile in urmatoarele zile.