| costachea a întrebat:

Cine credeţi că a câştigat confruntarea, Băsescu sau Geoană?
Puteţi da şi un scor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care au vazut altceva decat confruntarea dintre cei doi, ii anunt eu acum:
-confruntarea a castigat-o Basescu foarte clar.Geoana inca o data s-a dovedic un candidat de paie si care isi asteapta notitele din public.Pacat ca,, nu poate suna un prieten'' ca ar fi facut-o de nenumarate ori. laughing

10 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Eu zic Traian Basescuwinking

| Bacemi a răspuns:

In opinia mea a fost cam egalitate. Geoana a inceput foarte bine insa in a doua parte Basescu a revenit in forta. Pe sfarsit a revenit Geoana insa nu destul. Plus ca amandoi au fost penibili in momentul juramintelor.

| Oanny a răspuns:

Io am cazut ca basescu are 66 iar geoana 36

| clau44 a răspuns:

Geoană a câştigat-o foarte clar, Băsescu NU SE PRICEPE DELOC LA MANAGEMENT, care din partea mea primeşte nota 0 deoarece 1 este prea mare! Când a fost întrebat ce piaţă, Băsescu nu a ştiut să dea un răspuns numai: ăăăăăăă ăăăăăăă ăăăăăăă, care NU ESTE RĂSPUNS! Geoană 90% Băsescu 10%

regis
| regis a răspuns:

As aprecia ca rezultatul a fost 1-1, Basescu inscriind un gol printre picioarele lui Geoana, din pasa lui Vantu, insa a incasat un gol din penalty pe final de meci. Spun din penalty pentru ca intrebarea venise de la arbitru. In rest am vazut doar driblinguri de ambele parti, s-a jucat cu pase usor de intuit, vorbindu-se mai mult despre campionatul viitor decat despre ratarile anterioare. Ambii au fost optimisti, de parca la campionatul urmator vom juca numai echipe ca Luxemburg, Monaco sau cel mult cu Insulele Faeroe. Basescu a jucat ca de obicei mai mult cu impresarii si galeria lui Geoana si ne-a vorbit despre jocul slab al lui Dobrin la campionatul din Mexic'70, in timp ce Geoana ne-a tot repetat ca a convenit cu noul secund sa il aduca pe Ronaldo la nationala, urmand bineinteles ca acesta sa joace in aparare, la mijlocul terenului si in atac, iar la nevoie sa intre si in poarta. Ambii au promis ca vor juca in viitor pe stadionul de 22. 000. 000 de locuri care s-a construit cu banii nefolositi de la Comunitatea Europeana, stadion care se va largi pentru a incapea si cei 3-4 milioane de suporteri din strainatate. Gazonul nu este maro cum vedem toti, ci e verde, insa a fost plantat de cei care l-au gestionat inaintea lor, insa prin relansarea industriei romanesti se vor furniza tractoare dotate cu motoare de nava spatiala, adaptate pentru a functiona atat pe pacura cat si pe lemne si carbuni. Agricultura va furniza la randul ei seminte de iarba de calitate superioara, testate pe Luna si pe Marte, astfel incat stadionul va fi in final o imensa masa de biliard.

Una peste alta, parerea mea este ca meciul a fost doar unul de palmares, nu cred ca mai putea schimba ceva, Geoana fiind de mult calificat, chiar daca in aceste doua saptamani a mai pierdut la golaveraj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoana a castigat cu 80%
Basescu... a ramas pe dinafara cu glumele lui invechite.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ Tudor

Amice, ala e scorul de la televotingul Antena 3, ai incurcat oalele...

Avand in vedere ca analisti politici, care l-au atacat consecvent pe Basescu, au avut puterea sa recunoasca ca Basescu l-a dominat pe Geoana, le voi da lor crezare.

@Clau44

Ar trebui sa se faca, inainte de alegeri, ceva teste pentru a-i depista pe cei care sufera de daltonism electoral, iar celor care incurca candidatii intre ei sa li se retraga dreptul de a vota. Tie ti-as da totusi o stampila sa o iei acasa, sa votezi pe usa de la baie, ca ai fost simpatica laughing

| Irina a răspuns:

@Clau44 cred ca ai confundat jucatorii. Geoana a evitat de mai multe ori sa raspunda concret la raspunsurile lui Basescu, a citat dintr-un raport al unui institut anonim dar "de prestigiu" si tot el nu a stiu despre ce piata era vorba.

| Irina a răspuns:

Stiut*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca confruntarea a scos in evidenta ceea ce trebuia sa scoata dar in mod clar am vazut un Basescu mincinos si hot care indirect, smechereste a recunoscut ca a batut un copil si un Geoana care timid a recunoscut ca a facut o vizita celui pe care tocmai il blamase fara insa a ne lamuri de ce in acel moment. Explicatia ar fi ca pana la urma atacul lui Geoana la adresa lui Vantu la costat un pic iar acesta s-a razbunat punand la cale o magarie in care Geoana, un tip stilat dealtfe, l a cazut ca fraierul ( nu prostanacul pentru ca numai in Romania cei care nu sunt smecheri sunt prosti). Basescule, Basescule tot pe vorbe mestesugite si smecherii vrei sa ne faci!