| dcPO9UB7 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu sfaturi despre cereri si adeverinte necesare pentru a obtine adeverinta de pensie pentru anii lucrati la IIRUC pe perioada 1980-1992?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi 2 situatii:
1.Activitatea intreprinderii a fost continuata de o alta firma. In acest caz te adresezi firmei continuatoare, aceasta detine arhiva fostei intreprinderi.
2.Activitatea nu mai este continuata de nici o alta firma. In acest caz te adresezi la Arhivele Statului, acolo a fost depusa arhiva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bine ar fi sa mai existe arhiva, ca in atîtia zeci de ani ăstia le distrug.