| anonim_4396 a întrebat:

Clanurile de interlopi din tara noastra au specialisti ingineri, chimisti sau fizicieni care :
1. explozibil -sa le faca interlopilor bombe
2.arme : sa improvizeze pusti, pistoale sau sabii
3. droguri : sa prepare substante in laboratoare
4. electronice : dispozitive de bruiaj auto, tehnologie de spionaj etc
Exista clanuri superdotate cu astfel de specialisti?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Clanurile de interlopi din tara noastra NU AU asemenea specialisti fiindca nu isi rezolva astfel problemele, in mod barbatesc... Ei isi 'infunda' inamicii cu ajutorul organelor de ordine si justitiei, pe care le corup. Practic care dintre ei are pile mai sus, acela e cel mai tare! Vezi cazul lui Corduneanu de la Iasi, la procesele caruia procurorii se prezinta chipurile ' nepregatiti ' si il lasa liber.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vad ca ai un fix cu treaba asta, arme, explozibili, clanuri, etc.
De unde vrei sa stim noi ce au clanurile, asta doar politia o poate spune si nici aceasta la modul exact.

| Wehrmacht a răspuns:

Chestii d-astea vezi de obicei la teroristi sau criminali care nu isi pierd timpul cu maimutoi d-astia de care avem noi."Marii infractori" de la noi folosesc arme nelelate in vazu' lumii si cu alea letale stau cu gloantele in cutie cand ii ia politia din cuib.
Cat despre aia care fac droguri ma indoiesc de faptul ca ar fi prea multi care stiu si ce fac mai exact.Multi urmeaza o reteta, nu doar in Romania.

| BadSirChaos a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit asa ceva, am niste colegi cu o obsesia pentru illuminati, peste tot unde vad un triunghi... Si tu pari sa aia ceva cu interlopii, nu ai cum sa improvizezi un pistol din carton sau ceva daca asta iti incoltea in imaginatie, se prepara droguri in laboratoare si eventual bombe dar restul... Ai vazut prea multe filme/ suferi de o boala ce are paranoia ca simptom.