| 2Bad a întrebat:

Conform legii 1/2011 articolul 277 copii profesorilor nu platesc cazarea in internate si camine. Este valabil doar la facultate sau si la liceu?

2 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Daca ai parintii cadre didactice titulare, caminul este asigurat de stat in mod gratuit, la facultate si liceu.Liceul de stat, cel particular nu stiu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este valabil la toate caminele si internatele deoarece legea nu distinge intre cele de la invatamantul superior sau liceal.