| Aress17 a întrebat:

Considerati avortul ca fiind o crima?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
Consider mai crima sa aduci pe lume un copil pe care nu il vrei. Sau mai rau pe care sa il abandonezi.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general da, de regula nu sunt de acord cu avortul, avand in vedere ca sunt destule mijloace de preventie a sarcinii nedorite.
Ca exceptie sunt de acord atunci cand sarcina/nasterea pune in primejdie viata/sanatatea mamei sau fatului, copilul s-ar naste cu malformatii, sarcina este urmarea unui viol sau incest.