| GulDan a întrebat:

Coreea de Nord va efectua un test nuclear? Dar nu inteleg ce test mai e si asta pe o raza de 5.000 km va spulbera orce.Sigur nu va incepe un razboi? Lamuritima si pe mine noi vom fi afectati?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa se spune, dar de unde ai scos raza de 5.000 km?
Sigur ca nu vom fi afectati si cred ca nu va fi afectat cineva.
Si nici nu cred ca va incepe un nou razboi, nu-i cred atat de nebuni pe liderii nord-coreeni.

| WhatheWow a răspuns:

Dacă te uiți la fața grasului ăla de lider nord coreean, îţi poți închipui că un război e inevitabil. Nu cred că ne afectează pe noi iar despre distanța de 5000 de kilometri, nu e vorba despre distanța pe raza căreia o bombă atomică face ravagii ci e distanța la care poate ajunge o rachetă de rază medie.

| justU a răspuns:

De unde le scoateti pe astea cu Coreea de Nord?