| anonim_4396 a întrebat:

Cred cu tarie ca Avortul este singura Crima permisa de lege ~Singura Crima ~Apropo Cum Ar Fi daca Adulterul Ar fi pedepsit de Lege? Pedepsit Foarte Aspru~~!

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa cum am mai spus, parca tot la o postare a ta, din punct de vedere juridic avortul nu este considerat infractiune.
In prezent adulterul nu mai este pedepsit, infractiunea de adulter nu mai este prevazuta in Codul penal, fiind abrogata in anul 2006. Numai bine!

| VadTot a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar eu asa Cred. Cred ca este o crima O Crima pur si simplu O crima inconstienta o Crima Reala la fel ca restul Crimelor care se intimpla in fiecare zi in toata Tara si care a devenit ceva normal in zilele Noastre Prin simpla Tranversare a unei strazi chiar pe culoare verde de la semafor risti sa fi zdrobit de un besmetic tanr care abia probabil a primit Drept cadou o masina Foarte scumpa de la un Tata la fel de inconstient.si ce se intimpla primeste o simpla pedeapsa cu suspendare si cam atit si tot mortul este de vina ceva de genul! S au stai linistit la volanul masinii sa zicem vi dintr o vacanta.iar din sensul opus un inconstient besmetic sofer care poate nu ar fi avut voie sa conduca o masina Dupa un Grav accident ce ia afectat grav creierasii ~~

| MidnightLady a răspuns:

Bine, ma, pedepsiti-ma si pentru faptul ca respir. Numa' pedepse vreti, neprihanitilor. Mai lasa legea aia, o fi ea lege, da' nu si la mine in chiloti.

| VadTot a răspuns (pentru MidnightLady):

Pai vezi aici Gresesti cel mai mult! Ce faci cind Ramai Gravida Cind o parte din sufletul tau ia nastere Ce faci? Ce faci cind ia nastere un biet suflet suflet din propriul suflet ce faci? Nu l arunci Pe Dambovita"? Ce faci cind in urma unei placeri carnale la tine in chiloti ramai gravida? Ce faci?

| MidnightLady a răspuns (pentru VadTot):

Nu-l arunc, ma, in Dambovita, ii dau drumu' pe Cibin, ca mi-e mai la indemana. Sau nu, ti-l aduc tie. Si ti-l trimit si pe barbatu-meu cand o afla ca-l insel. Na, fii tu bunul samaritean, ca poate in viata viitoare te vei intoarce din rai.

| Hombre a răspuns (pentru MidnightLady):

Da ce draga tu porti chiloti de tabla si legea nu-i poate penetra? laughing

| MidnightLady a răspuns (pentru Hombre):

Da, draga, la mine in chiloti nu se aplica principiul separarii puterilor. Acolo eu is dictator. laughing

| Hombre a răspuns (pentru MidnightLady):

Dictatorule astept ordinul sa intru in chilotii tei rolling on the floor

| VadTot a răspuns (pentru MidnightLady):

Esti produl Vremurilor din ziua de azi!

| VadTot a răspuns (pentru MidnightLady):

Esti Doar Produsul vremurilor din ziua de azi!

| luiza a răspuns:

Fiecare crede si face cum doreste in privinta avortului. Dar nu stiu daca ai putea obliga o tanara care a ramas gravida in urma unui viol sa faca copilul?

| superdorex a răspuns:

Nimic nu mai e pedepsit de lege in aceasta privinta sa stii! Doar moral sau spiritual, atat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te las sa crezi...
Adulterul a fost pedepsit de lege, dar s-a ajuns la concluzia justa ca nu poti pune frana sentimentelor.
Daca ai fost "tradus", inseamna ca n-ai stiut sa tii langa tine ceea ce doreai. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred cu tărie că, la primul punct, te înșeli mai tare decât te-a inșelat fosta sau actuala nevastă (că d-aia oi fi tu așa pornit pe adulter). Avortul nu este o crimă și, chiar dac-ar fi, n-ar fi singurul tip de crimă permis de lege.
Dar eu sunt curios ce pricepi tu prin "pedeapsă aspră". Răzătoare, cuțit? Sau direct chimicale pentru adormirea simțurilor?

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Inchisoare pe viata

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati dinte voi ati vazut un avort pe viu? Sa vedem atunci cine mai considera ca nu este crimawinking