| AndreiRadu5557 a întrebat:

Credeți ca arabii, nepalezii si alte popoare asiatice se pot civiliza si adapta culturii europene, ma refer sa accepte ca femeile sunt egale cu barbatii, ca fiecare are drept la a crede intr-o religie sau nu, ca homosexualii au si ei dreptul de a iubi, de exemplu africanii s-au adaptat oarecum, femeile africane se imbraca normal, asculta muzica pop si au o mentalitate open mind

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred, fiindca ei vin cu aceasta cultura si educatie de sute de ani si in adancul sufletului lor, nu vor fi egali niciodata intre ei sau cu femeile.

| mODIN a răspuns:

Sa te imbraci promiscu, sa asculti pop si sa accepti homosexualitatea e ce intelegi tu prin "open mind"? Daca astea sunt ce reprezinta cultura europeana, mai bine nici sa nu se adapteze, din punctul meu de vedere laughing

| AndreiRadu5557 explică (pentru mODIN):

Cei tineri o sa se adapteze uitete la tineretul roman, e diferenta de la cer la pamant fata de cei in vârstă, tineretul e mai axat pe dezvoltare, libertate, gandire critica, evoluție si adopta un stil european.

| Koba12345 a răspuns:

Se pot si multi is deja adaptati dar acele tari au un procentaj mai mare de saraci lipiti care ca si la noi in estul europei traiesc rupt de societate, in plus au o grama de conflicte armate care nu le ajuta economia, deci oarecum is blestemati sa fie mai saraci.