| damiandrei a întrebat:

Credeti ca basescu o sa mai candideze la presidintie?

Răspuns Câştigător
| petru a răspuns:

Nu este chiar atat de tolomac incat sa reunte!
Cand intrii intr-un joc, precum politicianismul, nu ai decat ratiunea intereselor altora. Insa cand joci si carti pe sume enorme, si inca cu carti masluite, atunci joci pana la capat in caruselul celor de care depinzi.
apoi, ar avea mult de suferit orgoliosul :
-tu tu madam ud-rea
-nu tu forta functiei _
-nu tu (trisor al cartilor) _prezumat jucator corect de imunitate ( exonerat de la pedepse juste)
-nu tu tatic care-ti sus-tii familia ( prin masluiri)
-nu tu ai jucat atatia bani publici, in scopuri personale si de gasca?
-nu tu te-ai dat cu barcile, de s-au scufundat pana si alea care nu se mai construesc?
- nu tu esti pasibil de mititica aia placuta tie, de catre bombo si nelu?
-nu tu ai pus gaz si petrol pe foc, de cap tremura de frig liber-ales?
-nu tu in-just nai canti de o groaza de ani?
- nu tu ce mama draculai n-ai facut?
Nu poate sa nu candideze si chiar, prin absurd, daca ar avea reticiente in a candida, il vor presa cei din gasca si cei pentru care este un pion necesar.

17 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Fii linistit, el nu mai poate respira fara drogul si scutul puterii. Mira

April
| April a răspuns:

Ei bine, fiindca s-a ivit aceasta intrebare, va propun sa initiem un joc:sa propuna fiecare persoana care accepta sa participe la joc, candidatul pe care il considera cel mai potrivit aducand in acelasi timp si argumente.Sunteti de acord?

April
| April a răspuns:

Daca tu, mike, ai doar 15 ani cum spui in alt loc, cred ca nu ai inca autoritatea morala sa exprimi niste idei atat de ferme.Acest tip de fermitate se capata in urma experientei...Stii macar ce presupune "a nu avea scrupule"? SI cine este prostimea care il va alege?(presupun ca nu esti din mijlocul ei cata vreme in toamna nu vei avea inca dreptul de a vota)Si cu ce drept insulti cu astfel de adjective niste oameni care isi fac datoria de cetatean chiar daca hotararile lor nu sunt, deocamdata cele mai bune? CRED CA PRINCIPALA TA GRIJA ACUM AR FI INVATATUL SI NU TREBURILE"PROSTIMII". SUCCES!

April
| April a răspuns:

Am o banuiala:cred ca mike nu are 15 ani si mai cred ca e pesedist. A doua CALITATE NU E IMPUTABILA, DAR impostura da.Si cu asta inchei discutia.Sa-ti porti cu cinste diploma de expert! Numai bine.

cristian
| cristian a răspuns:

Nu v-a mai candida marinarul obs cur.
Se va intoarce la vechea lui meserie de comandant de nava care cu siguranta-i va aduce mai multe satisfactii.Nu degeaba si-a reinoit brevetul de navigator de cur sa ling a.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Sunt sigur ca da...basescu nu are scrupule, nu are grija Romaniei, a oamenilor...si sunt sigur ca prostimea o sa-l aleaga! Nu stiu dar daca o sa vina PSD-ul la putere cred ca basescu o sa ajunga la ''zdup''...ca si basescu a incercat sa bage la ''zdup''o gramada de PSD-isti.In orice caz...singurul partid demn de acest stat este ''Partidul Poporului''-cel care nu exista si nu va exista niciodatasad

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

April...atat timp cat nu este o intrebare fara limita de varsta te rog sa nu mai imi faci tu morala.Are cine...tongue
Asta e parerea mea... tu voteaza si vezi-ti de treaba ta de om matur...nu ca minetongue
Nu cred ca eram facut expert TPU daca nu aveam niste cunostinte acumulate pana acest moment. Sper sa nu mai imi comentezi raspunsurile... tu incearca sa ajuti oameni nu sa te iei de raspunsurile altora.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da am 15 ani! Si mi-am exprimat parerea.Aici nu sunt intrebari pe categorii de varsta...si rog administratorii TPU sa ma elimine de pe site daca dau raspunsuri proaste si aiurea. ia sa vedem... ce se va intamplabig grintongue

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Imi cer scuze utilizatorilor care s-au simtit jigniti in urma raspunsului meu...parerea mea despre basescu ramane insa aceeasi.Incaodata va cer scuze si sper sa nu mai existe probleme intre noi!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

April...eu mi-am cerut scuze...Am 15 ani...si in rest te las sa crezi ce consideri tu.Eu nu mai doresc sa continuu cu aceste discutii....Numai bine.

| wizard_cristi a răspuns:

Flaviak, gandirea ta politica este aproape puerila. Traian Basescu este un adevarat animal politic iar campaniile electorale sunt lucrul la care se descurca cel mai bine. Va candida si nu m-ar mira sa vedem un discurs de opozitie repetat si la aceste alegeri desi acesta a fost la putere in ultimii 5 ani. Traian Basescu are darul de a spune poporului aceeasi poezie cu rima schimbata, iar romanii sa-l creada din nou.

| LuS[z] a răspuns:

La ce campanie electorala plina de minciuni a inceput... e clar ca va candida si mie teama ca va fi reales...

| somebody a răspuns:

Cred ca trebuie schimbat (escu). Poate asta ar fi o sansa.
La inceput a fosttonguearoh, Groza, Maurer si Dej iar dupa ei potopul Ceaus(escu), Ili(escu), Constantin(escu), Bas(escu).
Ce credeti ca urmeaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu pe cine voi vota la alegerile presidentiale, dar acum 5 ani l-am votat pe basescu. credeti ca fac parte din "prostime"? credeti ca un tanar de 15 ani (cum se declara) pe care initial l-am apreciat isi poate permite sa catalogheze poporul roman cu astfel de cuvinte? de unde stii tu mike de "prostime", de politica, de psd? auzi in casa sau varsta ta este alta si atunci traiesti in minciuna si nu ai ce cauta aici! daca ne minti despre varsta e grav si nu cred ca bunul simt ti-ar permite sa mai ramai sa dai sfaturi (te cam pricepi la toate). daca ai 15 ani cum iti permiti sa judeci public niste adulti cu drept de vot. nici eu nu imi permit sa spun cuiva prost pentru ca nu a votat cu alesul meu. cum iti permiti sa ne faci prosti la gramada, dupa votul pe care il dam. cum sint cei car il vor vota pe nastase? cum sint cei care il vor vota pe crin antonescu? toti sintem prosti daca nu votam cu cine vrei tu sau taticul tau? baiete, ori iti declari varsta corecta, ori te comporti ca un tanar de 15 ani: CU RESPECT pentru virsta si experienta noastra! cred ca prima varianta e vala bila. deci cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felul cum i-ai raspuns lui april este o obraznicie. nu o sa te dea nimeni afara de pe site, dar unii vor sti cum esti in realitate...
raspunsul la intrebare si raspunsul pentru april te-au descalificat. in rest poti ramane linistit pe site dar din partea mea, ai "ignor", si regret!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| flaviak a răspuns:

Nu, nu cred ca o sa mai vrea are nevoie de o pauza. Sa mai lase si pe altii happy