| Anomim2025 a întrebat:

Credeți că dacă am 18 ani și îmi depun candidatura la congresul partidului din care fac parte are ceva? Adică eu aș vrea să schimb ceva.

Răspuns Câştigător
| RzV28 a răspuns:

Nu are nimic chiar e o initiativa care ar trebui laudata doar ca cei mai 'mari' din partid nu stiu cat de incantati vor fi, ei vor ca cei tineri sa faca tot ce zic ei si sa nu aiba ei initiativele lor. Oricum e bine sa incerci si sa nu te dai batut indiferent de cate piedici ti se vor pune si sa nu te lasi influentat de bani daca te bagi in politica pentru ca pe toti iau schimbat banii si nu s-au mai gandit la tara.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa-ti depui candidatura intr-un partid politic, trebuei mai iantai sa fii membru al acelui partid politic si dupa ce devii membru, platetsi cotizatie si mergi la intalnirile saptamanale si lunare, vezi tu daca te propune sau sustine cineva ca candidat happy

| minrest a răspuns:

Ce sa schimbi, procedura? Ce conteaza o candidatura depusa fara sprijinul nimanui? O sa iti ceara un minim sprijin si ca sa ti-o depui. Politicieni se ocupa cu obtinerea de sprijin pentru politice lor. De altfel, tu nu intelegi politica de loc. Daca iti placea politica, citeai lucrari stiintifice despre subiect, si intelegeai ceva din ea. Cee ce poti face de acum incolo, daca zici ca ai intentii serioase.

| missfatadelatara a răspuns:

Problema e una mare.

Pentru aia de vor numai bani și putere.

| Adiadictie a răspuns:

E super bine