| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca sanctiunea aleasa (de tarile care au fost deranjate de actiunile lui Putin) a fost sa-i inchida conturile, se va merge legal si dupa razboi si-l va inchide si pe Putin?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o tara sau tribunal nu-l poate judeca pe Putin fara acceptul Rusiei si fara ca aceasta sa-l predea Tribunalului Penal International.

| darrio2007 a răspuns:

Tarile deranjate de Putin? Ăsta a deranjat toată lumea. Putin este foarte imprevizibil, aici este pericolul cel mai mare.