| LoveSummerTime a întrebat:

Credeti ca este necesar ca mass-media sa asiste la dezbaterile parlamentare? De ce?

Răspuns Câştigător
| zotescumarius a răspuns:

Pentru ca sedintele parlamentului sunt publice si de inters public iar mass-media este singura cale de informare in masa a intregii populatii in timp rapid.

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fara indoiala; cu conditia sa fie corecta si impartiala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? Mass-media informeaza poporul. Daca nu ar face-o mass-media, Parlamentul in mod sigur nu ar da pe posturile tv parlamentari care dorm, se uita pe site-uri porno, se scobesc in nas, voteaza la doua miini, se cearta ca mahalagii... sau chiulesc.

| crycro a răspuns:

Este necesar cu politicieni sau masa politica actuala... da masa-media trebuie sa faca cunoscute sa prezinte planurile cea ce vrb propunerile pentru viitor, oamenilor deoarece avand in vedere ca nu avem niste politicieni apti oameni trebuie sa fie pe faza iar cand o hotarare sau mai multe sunt luat prost trebuie dati afara mai ales guvernul de acum... nu vad nici o alta solutie salvatoare ca partid sunte-m intr-un impas