| EugeNNio a întrebat:

Credeti ca Grupul Bindelberg, Trilaterala, Clubul de la Roma au vreo legatura cu ce se intampla pe glob la ora actuala? Au ei vreo legatura cu declansarea crizei financiare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da.privind lumea ca pe un corp, organele fiind bancile si sangele care pune totul in miscare fiind banii. daca stapanesti sistemul circulator, poti stapani lumea. poti opri alimentarea cu sange si imbolnavi ce organ doresti sau il poti aduce in stare de boala.incet incet pana la deces.sau pana la stapanirea si conducerea lumii.cred ca intelegi ce vreau sa spun.cand vor disparea banii ca instrument de cumparare vor fi intai cardurile electronice dupa aia cipurile biometrice.dar valorile ce acopera preturile cumparate vor fi tot in banci, aurul sau alte metale pretioase, banci stapanite tot de catre ei.mai pune si supravegherea permanenta a fiecarui individ mai putin a celor ce vor conduce, si deja vor lua locul lui Dumnezeu in privinta omenirii, ei vor hotara totul.si crize si razboaie si aparatura de a manipula mari mase de oameni si psihic si fizic.s-au facut experiente de genul asta cred ca le stii. miscari de mari mase de oameni,prin cautare de lucru,prin fuga de razboi,prin frica de molime,gripe,aviare,porcine, antrax, foamete.etc.

3 răspunsuri:
| chokingvictim a răspuns:

E capitalismul de vina si toate statele care il apara.e irelevant cine e in varful ierarhiei.e in interesul lor de clasa ca cei cu bani si influenta sa se alieze ca sa faca mai multi bani si influenta si sa-si mentina pozitia.e complet idiot sa zici ca bilderberg, trilaterala etc sunt de vina.intregul sistem capitalist si statele care il apara sunt de vina. daca te musca un caine pe strada, de vina e situatia ca avem caini fara stapani pe strada, nu cainele care te-a muscat in particular.priveste in ansamblu.priveste in perspectiva de clasa.

| Labirinth a răspuns:

Bineinteles, prietene. Chiar daca este o vorba din poporul nostru drag si scump, sa stii ca se aplica la nivel mondial. Si anume: interesul poarta fesul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand si interviul cu Aaron Russo, de pe youtube. Merita vizualizat.