| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca Guvernul are cate o capcana pregatita pentru fiecare eventuala directie pe care vrem sa o facem ca sa ne ridicam tara? Guvernul este oare atat de destept incat cunoaste miscarile pe care le fac romanii ca sa isi salveze tara? Fiecare miscare facuta de noi spre a salva tara este amenintata de guvern? Oare guvernul are o solutie pregatita chiar si pentru o eventuala revolutie? Guvernul stie si cum sa ne manipuleze sa fim lasi si sa ne fie teama sa luptam pentru tara? Suntem niste piese de sah in fata guvernului oare? Oare guvernul ne invata sa acceptam realitatea asa cum este ca sa nu schimbam nimic? Suntem niste actori amenintati de regizorii din guvern oare? Suntem atat de orbi in fata guvernului oare? Eu nu cred ca traim intr-o tara libera, mai degraba intr-o tara fraierita,manipulata, tu ce crezi?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Lumea nici nu mișcă fără să fie împinsă de la spate, lumea e extrem de manipulabilă și nu trebuie să fie guvernul sau orice alt partid sau instituție inteligent ca să reușească să controleze turma.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

DA. Toate guvernele Romaniei au fost si sunt antiromanesti.

| ALGator a răspuns:

> miscarile pe care le fac romanii ca sa isi salveze tara
Ai ceva concret in vedere in privinta asta? In afara de "bune intentii" pe care le au toti cand sunt pe bune, la ce anume initiative si grupuri de români te referi?
Intreb pentru a ar fi chiar interesant de stiut inainte de a discuta intrebarea ta.

| Juviia a răspuns:

Mraw

| Claudiu1905 a răspuns:

Nu poti sa treci peste cadavre ca sa-ti atingi scopurile personale si apoi sa crezi ca poti obtine iertarea pacatelor printr-o simpla aplicare de stampila, e infantil

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel2836 a răspuns:

Salut chiftelutacrocanta,
În primul rând, eu nu cred că suntem atât de conduși de guvern, adică cel puțin generațiile mai noi, adică pe vremuri poate era așa, deoarece era o concepție învechită comunistă și mentalitățile oamenilor erau foarte vechi și ele!
În al doilea rând, m-aș mira să fim conduși de guvern, când ei dau mită, și tot ei dau amezi pentru dare de mită. Paradoxal nu?
În ultimul rând, poate guvernul știe să manipuleze, dar sigur în România nu se întâmplă asta... poate în alte țări...

Răspuns utilizator avertizat
| Robert186 a răspuns:

Guvernul în România face numai rău pentru tara

| EuAmTotul a răspuns:

Îți dedic piesa Fata-n fata 2