| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca maine va trece de vot guvernul Orban 2? Vom avea in sfarsit un guvern care sa gestioneze aceasta pandemie? Sau se vor vedea din nou ambitiile si interesele politice?

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

De gestionat in adevaratul sens al cuvantului, oricum nu se va gestiona. Nici in tarile mai dezvoltate inca nu poate fi tinuta situatia sub control, apoi la noi.

Cu aceleasi lepre din guvern, parlament si institutii, nu se va produce nimic nou, nimic bun pe viitor.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca va trece, avand in vedere ca PSD nu este interesat acum de guvernare si se bazeaza ca se va intampla ca in 2016.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista varianta sa nu treaca... ar fi ceva de neimaginat sa mai faca o prostie.

| gabicoo a răspuns:

Sauuuuu!
hee hee

| romeo78 a răspuns:

Guvernul va fi votat de Parlament, căci nimeni nu mai vrea să se lege la cap.
Problema este că la toamnă guvernul, PNL, Johannis vor ieși șifonați, alegerile parlamentare vor oferi mari surprize, dar și mai grav este, că după ce va trece acest virus, vor fi alte probleme mult mai grave în contextul în care se știe cu certitudine că întreaga lume, va intra în recesiune economică. Acest lucru se va întâmpla datorită faptului că principalii jucători, turismul, economia, agricultura vor fi lovite în plin prin faptul că, precum s-a văzut, se trece la o izolare totală a unor regiuni, țări.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu credeam ca presedintele vrea ca guvernul sa pice pentru a merge mai departe spre sfintele anticipate. Sunt mai dorite si decat Pastile. Eu zic ca toti din politica joaca un teatru slab si ma astept la orice.