| mariia a întrebat:

Credeti ca noul cod penal este mai bun sau mai prost ca cel de acum?

5 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

SI, SI. Pe unele articole (infractiuni) e mai bun, pe altele (acolo unde au fost anumite interese - vezi incriminarea coruptiei, a mitei, spagii, etc.) e de sute de ori mai prost. Dar, la asa clasa politica, ce te asteptai?

| selef a răspuns:

Nu ma price dacat la codurile postsle.

| gabrielutzu a răspuns:

Tot ce functioneaza in Romania functioneaza prost, deci si Codul Penal.

| Zoombe3 a răspuns:

Noul cod este la fel de prost si inutil ca si cel vechi. Nu exista diferente intre ele, doar ca unul e nou iar altul e vechi.

| bunica a răspuns:

Mai bun mai prost, legile nu se respecta, sunt facute sa fie...