| GabrielaElenaXD a întrebat:

Credeti ca o sa inceapa un al treilea razboi mondial si daca ar incepe ce credeti ca se va intampla cu Romania?

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu va incepe un razboi mondial, dar daca ar incepe, Romania nu ar iesi prea bine, probabil.

| Bogdan_9316 a răspuns:

SEMNUL ZILELOR DIN URMĂ
Profeţiile biblice ne ajută să înţelegem ce se află în spatele unor evenimente istorice, cum ar fi Primul Război Mondial. Isus Cristos a prezis un timp când „se va ridica naţiune contra naţiune", iar foametea şi epidemiile vor face ravagii pe tot pământul (Matei 24:3, 7; Luca 21:10, 11). El le-a spus discipolilor săi că aceste calamităţi vor alcătui semnul zilelor din urmă. Cartea biblică Revelaţia (sau Apocalipsa) aruncă lumină asupra acestui subiect, punând în legătură vaietele de pe pământ cu un război din cer. (Vezi chenarul „Război în cer şi război pe pământ".)

| lidix a răspuns:

Nu stiu, ba. bine ca eu sunt departe de dobrogea laughing