| Anomim2025 a întrebat:

Credeți că Președintele Iohannis o să îl nominalizeze ca Prin Ministru pe Traian Băsescu? Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| BlyeeetAK47 a răspuns:

Suna a scenariu SF. Dar daca s-ar intampla, nea Base ar fi o optiune buna, parerea mea e cat a fost domnitor peste tara 10 ani, a facut ceva progrese in Romania, el a inceput lupta anti-coruptie in Romania, chiar daca totusi exista un 'sistem' (probabil), Voiculescu, Nastase si multi altii au meritat sa infunde puscariile (ar fi meritat mai mult). Oricum foarte greu de anticipat ce va urma in continuare in criza politica de la noi. De abia acum incepe 'adevarata criza'.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are cum sa-l nominalizeze, fiindca nu o sa fie propus.

| RAY a răspuns:

Da,de parca altceva nu are de facut

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar face asta? Nu are nicio sustinere in parlament

| minrest a răspuns:

Nu. Nu nominalizeaza pe cine vrea el, si oricum nu l-ar nominaliza pe asta. Premierul desemnat trebuie sa obtina majoritatea in parlament.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Din partea mea sa faca bors. Nici daca ne ocupau rusii in 90 tara nu era in halul de azi, asa ca ce mai conteaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca l-ar nominaliza, n-ar avea sustinere.