| MariaSara a întrebat:

Credeti ca rata infractionalitatii ar scadea daca comportamentele abuzive nu ar mai fi atat de mediatizate?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu cred ca nu ar scadea semnificativ.

| Nastasia a răspuns:

Ar disparea o sursa de inspiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu. Poate funcționa o campanie împotriva infracționalității.
Pa, pa.

cami
| cami a răspuns:

Televizorul ne influenteaza. Nu-s mediatizate, ci prezentate, si mai fac unii cate o, doua anchete. Nu cred ca-ar scadea, primii care au inceput sa faca crime, abuzuri, santajuri, nu stiuau ei ce-i ala, tv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc amplificatori: adica sa-i dai sugestii infractorului.