| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca se maresc pana la urma pensiile cu 40% asa cum tot incearca/se chinuie PSD sa faca asta din opozitie?
Voi chiar credeti minciuna cu "nu avem bani" a PNL-ului?
Nu sunt psd-ist.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt pensionar si sigur as vrea sa se mareasca pensia cu 40%. Pe de alta parte chiar nu sunt bani, n-ai vazut cu cat a trebuit sa ne imprumutam pana cum si o sa trebuiasaca sa ne imprumutam si cu mai mult, atat pentru pensii, cat si pentru alocatii.
Eu nu uit asta si nu vreau sa las urmasilor mei imprumuturi impovaratoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Minciuna?
Ai idee cat de deficitul bugetar anul asta?
Ai idee cate împrumuturi are România la activ?