| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că "staff-ul" UE urăște România și valorile ei?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine e staff ul UE?

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Laura Codruța Kövesi?

| suntserios a răspuns (pentru doctorandus):

Huh? Chiar nu ma prind de sensul raspunsului tau in context

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Adica ar rezulta: Kövesi uraste Romania si valorile ei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
"Staff-ul" urmareste dobandirea unor valori comune.
"Valorile" Romaniei (coruptia? saracia?) nu reprezinta un interes UE, asta e clar.

| Frank51 a răspuns:

Amstaff-ului UE ii place că exportăm TOT și cumpărăm la suprapreț de afară!

| johnnny123 a răspuns:

Pui intrebarea de parca "staff-ul UE" ar fi format dintr-o singura persoana, iar "valorile Romaniei" ar fi ceva foarte clar definit.

Nu, "staff-ul UE" nu uraste "valorile Romaniei".

"Staff-ul UE" reprezinta politica UE, care este axata pe respectarea statului de drept si a valorilor democratice.

Atunci cand o tara are tendinta de a se indeparta de la asta, "staff-ul UE" da mai intai niste semnale ca nu este ok si apoi incearca sa ia niste masuri, atat cat ii permite cadrul pe care toate statele membre s-au angajat sa-l respecte.

| Werrich a răspuns:

UE este renasterea Reich-ului german, citeste cartea "Rădăcinile naziste ale Bruxelles-UE", unul dintre co-autori, August Kowalczyk, a fost supravietuitor al Holocaustului si a murit in 2012.

https://www.bibliothecaluijulien.ro/......xelles-ue/

| dinaprilie a răspuns:

Cum sa ne urasca cand au de castigat atat de mult de penurma noastra si din tara noastra..are you crazy man? Unde mai gasesc ei o tara in care sa exoste TOTUL.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Care valori?