| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Credeti ca toate orasele mari trebuie sa aiba viata de noapte? Aud mereu despre Brasov ca e un oras de batrani pentru ca noaptea e liniste si nu au multe cluburi. Eu am fost intr-un club in Brasov acum multi ani, dar era select, nu genul de discoteca unde vin toti pacanistii. Credeti ca un oras cu viata de noapte activa devine mai nesigur? In afara de bani, mai aduce ceva bun viata de noapte? In orasul acela turisti si studenti exista deja (au 20 de facultati)

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu toate orașele trebuie să aibă viață se noapte. Mai ales cele de turism de odihna că Brașovul. Viața de noapte e in capitala, in orașele cu mari centre universitare unde sunt multi tineri.

| SuNaM a răspuns:

Da. Orice capitala și oraș mare din Europa are viață de noapte. Exista turiști ( și sunt o grămadă ) numiți sex tourists sau night tourists care vin doar pentru viața de noapte. Nu pe toți îi interesează o Biserică Neagra ( scuza-mi expresia, eu personal iubesc Brașovul). O viață de noapte include și cluburi, și baruri, și night clubs și bordelurile. Nu doar o discoteca selecta. Dar da, Brașovul e vizitat de turiști care caută putina cultura etc. dar dacă ar avea night life ar avea mult mai multi turiști. Așa București sau Cluj are și night life și atracții turistice și sunt mult mai vizitate că Brașovul.

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru SuNaM):

Nici pe mine nu ma prea incanta Biserica Neagra, dar eu asociez Brasovul cu linistea, natura, curatenia si siguranta. Cu escapadele "safe". Mi se pare ca viata de noapte ar distruge asta. Baruri sunt. Bordeluri am mai vazut pe la periferie.

| MistarGoGu a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Sa intepeneasca Leonard! Bordeluri in Brasov! Acum urc in avion *( ca tot au facut aeroport ) si merg sa trag la " rame "!
In ce zona ai vazut bordel in Brasov?

| MistarGoGu a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

In orice oras CAT timp Poliția isi face datoria si simtita prezența viața de noapte nu trebuie sa deranjeze!
Daca permiți adunări " de viespi " care beau, tipa dau muzica tare in masini prin apropierea cluburilor si deranjează atunci treaba e naspa! Nu mai vorbesc de trafic si consum de droguri!

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru MistarGoGu):

Cum ziceam, pe la periferie, nu cunosc bine orasul, stiu doar ca era mascat intr-un salon.
A fost acum multi, multi ani.
Dar am auzit ca au multi interlopi chiar daca pare un oras linistit, deci probabil sunt bordeluri clandestine peste tot.

| MistarGoGu a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Cat sa ii numeri pe degetele de la o mana! A da! Cu " saloanele " nu am idoieli! A fost prin anii 2000 un mega scandal cu valutistii si smecherii din Noua! Cum intri pe DN1 dinspre Predeal in Bv zona Autocamione Brasov *( fabrica )! A fost la un pas de război civil atunci!

| Etoilefilante a răspuns:

Nu cred că e necesar. Și da, cred ca un oraș cu viata de noapte activa cum ai spus tu este mai periculos. O grămadă se îmbată in cluburi și baruri...Mie îmi place Brașovul așa cum e