| Anonimuserr a întrebat:

Credeti ca va fi ratificat tratatul ACTA impotriva produselor contrafacute, a interceptiei mesajelor si traficului de internet si va intra in vigoare din Mai?

Si a doua intrebare. Exista posibilitatea ca tratatul sa fie anulat si sa numai intre in vigoare in Romania si toata Europa din Mai?

2 răspunsuri:
| zotescumarius a răspuns:

Tratatul nu va intra in vigoare pana nu e aprobat de Parlamentul European.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Totul depinde de hotararea pe care o va lua Parlamentul European si Romania trebuie sa se supuna acesteia. Nu cred ca va fi aprobat in forma actuala. Numai bine!