| paulmircea2000 a întrebat:

Cu cate saptamani poti inainte de a inplini varsta sa iti faci buletinu...

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prima carte de identitate (nu buletin) trebuie facuta in maximum 15 zile de la implinirea varstei de 14 ani.
Preschimbarea CI pentru expirarea valabilitatii poate fi facuta cu 180 de zile inainte de expirare.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Îţi poţi face buletin numai după ce ai împlinit vârsta de 14 ani.
Pa-pa.

| marinaa9 a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa ai 14 ani impliniti ca sa iti poti face buletinul.thinking

| DeejayAndr3y a răspuns:

Nu poti sa faci inainte.
Dupa ce faci 14 ani impliniti, poti.happy

| Rallu112CrazyKidd a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Eu anul asta am facut buletinul si am fost cu 2 sapt inainte sa implinesc 14 ani

| adrili10 a răspuns:

Cu nici o saptamana inainte si eu mi-am facut buletinul anul acesta si nu l-am putut face numai dupa ce am implinit 14 ani.