| IonutStefan96 a întrebat:

Cu ce medie se intra la Academia de Jandarmi Faltaceni!?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Poti vedea aici, pe site-ul lor, dai click unde scrie sesiunea septembrie 2013 si, daca vrei, si pe cele din anii anteriori. Succes! http://www.jandarmeriafalticeni.ro/rezultate.php

3 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Cu medii peste 9, dar acum depinde si de locuri!

| Tpu99 a răspuns:

Să aibă cetăţenia română şi domiciliul în România;
Să cunoască limba română scris şi vorbit;
Să aibă capacitate deplină de exerciţiu;
Să fie declaraţi "apt" din punct de vedere medical, fizic şi psihic; verificările privind starea de sănătate medicală, fizică şi psihică sunt efectuate de structurile de specialitate ale M.A.I.;
Să aibă vârsta de minim 18 ani împliniţi în cursul anului în care participă la concurs;
Să fie absolvenţi de liceu cu diplomă de bacalaureat; dovada absolvirii se face cu diploma sau cu adeverinţă din care să rezulte faptul că au susţinut şi promovat examenul de bacalaureat;
Să aibă un comportament corespunzător cerinţelor de conduită admise şi practicate în societate;
Să nu aibă antecedente penale sau să nu fie în curs de urmărire penală ori de judecată pentru săvârşirea de infracţiuni, cu excepţia situaţiei în care a intervenit reabilitarea;
Să nu fi fost destituiţi dintr-o funcţie publică în ultimii 7 ani;
Nu au desfăşurat activităţi de poliţie politică, astfel cum sunt definite prin lege;
Să aibă vârsta de până la 27 de ani, împliniţi în anul participării la concursurile de admitere;
Să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media generală de minimum 8, 00;
Să nu fi fost exmatriculaţi pentru abateri disciplinare dintr-o instituţie de învăţământ;
Să aibă înălţimea de minimum 1, 70 m bărbaţii şi 1, 65 m femeile.