| YoonSooWan14 a întrebat:

Cu ce te încurcă în viață dacă ai dosar penal? Încurcă și dacă vrei să dai la anumite facultăți? dar poate să și dispară dosarul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dosar penal nu te incurca prea mult, te poate incurca doar daca esti condamnat penal. Fiind condamnat penal nu poti urma anumite scoli si nu te poti angaja la anumite locuri de munca, unde se cere sa ai cazierul curat.
Chiar daca nu ar mai exista dosarul, desi este greu de crezut, pedeapsa ramane in cazierul judiciar.