| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca ar fi lumea fara Romania? Toti o sa ziceti ca mai buna, dar urmariti urmatorul clip si apoi sa raspundeti: http://www.youtube.com/watch?v=1SVTsqdhe…player_embedd ed

Pentru cei care nu prea ştiu engleză am să vă explic câte ceva (nu că oi fi eu mare englez):

* Petrache Poenaru - inventatorul stiloului
* Stefan Odobleja - tatăl ciberneticii
* Nicolae Paulescu - a fost numit adevăratul inventator al insulinei
* Henry Coanda - inventator al motorului cu reacţie
* Nadia Elena Comăneci - prima gimnastă din lume care a primit nota zece într-un concurs olimpic de gimnastică.
* Mircea Eliade - primul om din lume care a scris "Istoria Religiei"
* Helmud Ducadam - cine nu îl cunoaşte? Nimeni nu a reuşit să apere 4 penaltiuri la rând ca el.
* A doua limbă a lui Bill Gates este limba română!
* Porţile din Maramureş fiind ceva unic în toată lumea datorită arhitecturii lor.
* Şi tot noi, românii, avem cele mai frumoase domnişoare.
* Mâncărurile noastre tradiţionale sunt printre cele mai bune.
* Oina, inventată tot de români este tatăl baseball-ului.
* Apa minerala Borsec este considerata cea mai buna apa minerala din lume, premiata peste tot, cu o mare vechime.

Aceste lucruri nu le ştiu multă lume şi mai sunt şi altele... Sunt mândru că sunt român, dar mai mult datorită istoriei, pentru că in ziua de azi... ştiţi şi voi cum e România.

As dori cat mai multe raspunsuri pe aceasta tema. Sunt curios sa aflu parerea voastra.
Pana la urma, esti mandru ca esti ROMAN?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| ioanionel a răspuns:

Sunt roman si nu mi-e rusine cu asta, dar din pacate pe langa calitati poporul asta are multe metehne, princilala problema cred ca este ca nu stim sa ne punem in valoare potentialul si ne lipseste unitatea si implicare. Mai posteaza odata link-ul cred ca nu l-ai copiat de unde trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

* A doua limbă a lui Bill Gates este limba română!

Poftim?