| AvalohAlyn a întrebat:

Cum credeți că, daca ar avea loc, s-ar desfășura un al treilea război mondial și care ar fi "taberele"de lupta?
Cum vedeți viitorul omenirii d.p.d.v politic și diplomatic?

2 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Al Treilea Război Mondial a devenit imposibil din cauza armamentului nuclear. Dar, dacă ar fi să fie, un război între China și Statele Unite (a făcut Zaiafet un videoclip despre relația sino-americană chiar alaltăieri, ți-l recomand) sau (de ce nu?) un război între Rusia și SUA ar fi opțiunile cele mai probabile.
În ambele cazuri, NATO ar trebui să intervină în conflict de partea SUA, deoarece SUA sunt membre NATO. Și printre statele membre NATO se numără și România...

| Cretinul112 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Dacă ar fi tehnologii care pot distruge bombele nucleare, ww3 ar fi inevitabil.