| Aleeeeexandra a întrebat:

Cum fac un act de sponsorizare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se incheie un contract de sponsorizare intre sponsor si beneficiarul sponsorizarii. In baza acestui contract sponsorul plateste suma stabilita, de regula prin banca, mai ales daca este o suma mai mare, dare se poate si cash.

| Aleeeeexandra explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Se face un contract in care se stipuleaza frumos drepturile si obligatiile fiecaruia, conditii de incetare, eventuale sanctiuni in cazul neindeplinirii obligatiilor.
In principiu obligatia sponsorului este sa vireze suma, iar a beneficiarului depinde in functie de caz sau poate lipsi.
Bafta