| Petrisor76 a întrebat:

Cum pot afla cati ani am pe cartea de munca? Mulțumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Carnete de munca au fost intocmite numai pana la 31.12. 2010, de la 1.01. 2011 s-au intocmit numai contracte individuale de munca inscrise in Registrul general de evidenta a salariatilor, la angajator si la ITM (Revisal).
Carnetele de munca au fost restituite de angajator salariatilor incepand cu 1.01. 2011 si, daca ai lucrat inainte de aceasta data si dupa aceasta, trebuia sa-l fi primit.
Pentru vechimea de dupa data aratata te poti interesa la ITM.
Daca nu ai carnetul de munca va trebui sa soliciti adeverinta cu perioada lucrata de la fiecare angajator la care ai lucrat pana la 31.12. 2010.

| romeo78 a răspuns:

Cerere on-line la OJFM.

| Digikey a răspuns:

Te uiti unde scrie data nasterii si calculezi.

| ionescuvasile007 a răspuns:

Citesti.