| Emanueliorga95 a întrebat:

Cum pot face o cerere de transfer talon din constanta in Târgoviște pentru transcriere. Menționez ca talonul a fost reținut in Târgoviște pentru netranscriere la timp apoi trimis la constanta și nu știu cum sa cer transfer la Târgoviște

Răspuns Câştigător
| Num?numescBrBr a răspuns:

Pentru a face o cerere de transfer talon auto din Constanta in Targoviste, trebuie să faci următoarele lucruri:

-Inregistreaza-te la Directia Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor (DRPCIV) din judetul Targoviste

-Fa o cerere de transfer a talonului auto din Constanta in Targoviste, mentionand motivul transferului si datele tale personale, precum numele, adresa, numarul de telefon si adresa de email.

-Ataseaza o copie a actului de identitate si a certificatului de inmatriculare (talonului).

-Trimite cererea si documentele atasate la DRPCIV din Constanta. Acolo se va elibera un certificat de radiere si unul de inmatriculare temporara pentru masina ta.

-Trimite documentele la DRPCIV din Targoviste pentru a finaliza transferul si a obtine un nou certificat de inmatriculare.

Verifică cu atentie cerintele specifice ale DRPCIV din Targoviste si Constanta, deoarece acestea pot varia in functie de locatie. Apeleza la ajutorul unui specialist in inmatricularea vehiculelor pentru a fi sigur ca procesul decurge fara probleme si pentru a evita eventualele probleme sau intarzieri.

| Emanueliorga95 explică (pentru Num?numescBrBr):

Mulțumesc mult sper sa reușesc. Hristos a înviat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit până acum de cere de transfer a talonului.

Răspuns utilizator avertizat