| cf69 a întrebat:

Cum pot reclama pe cineva care arunca cu pietre in casa, dar nu am dovezi (vizual, am dedus, vazand anumite faze din curtea lui) ca el arunca cu sau fara dispozitiv special?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Îți montezi camere de supraveghere și ai dovezi în baza cărora poți să-i faci plângere.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara dovezi nu are rost sa faci reclamatie, nu o sa stea politie sa-ti pazeasca locuinta.
Asa cum a spus gabicoo monteza o camera cu vedere spre gardul vecinului banuit.