| coltuc a întrebat:

Cum pot sa urgentez dosarul de obtinere cetatenie pentru basarabeni?

Răspuns Câştigător
| alexm10 a răspuns:

Daca procesul de obtinere a cetateniei dureaza prea mult exista posibilitatea de a urgenta aceasta procedura.

Sunt doua posibilitati:

1. Deplasarea personala la sediul Autoritatii Nationale pentru Cetatenie sau delegarea unui reprezentant din Romania pentru a face aceste demersuri.

2. Trimiterea de scrisori tip/ model recomandate cu aviz de receptie la urmatoarele adrese:

• Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie
Adresa: Strada Smârdan nr.3, sector 3, Bucuresti.
Presedinte doamna Nicoleta-Ecaterina Eucarie

• Domnului GABRIEL-CRISTIAN PISCOCIU, Consilier de Stat Palatul Cotroceni,

Adresa: Bulevardul Geniului nr. 1-3, Sector 6 - Bucuresti - Romania, Cod postal 060116

• Ministerului Justitiei al Romaniei Direcţia Cetatenie
Adresa: Bucureşti, Str. Apolodor, Nr.17, sector 5. ROMANIA

• prin e-mail la presedentie procetatean@presidency.ro

( Sursa: cetateniebasarabeni.wordpress.com )
Pentru mai multe detalii
tel:0745.150.894