| adygaju a întrebat:

Cum pot sa verific un contract de munca din grecia?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

In primul rand mergi si te informeaza la ITM, dar cu siguranta trebuie sa te prezinti la Ambasada Greciei si sa iei legatura acolo, numai prin intermediul Ambasadei poti ezolva ceva, ei te vor ajuta sa faci demersurile necesare.Bafta.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Greu. Doar pe cale diplomatica, prin ministerul muncii si prin externe.
Daca contractul este unul oficial, prin aceste doua institutii, ai siguranta marita si timpul lucrat ti se va calcula si in vechime.
Daca nu, Dumnezeu stie... thinking