| LorennaAKAPatruSapte a întrebat:

Cum pot vedea daca cineva are dosar penal si ce dosar penal are?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti vedea doar daca este in curs de judecata, pe portalul instantelor de judecata, daca stii instanta (judecatoria, tribunalul sau Curtea de Apel) unde este judecat. Dosarele in curs de cercetare penala (inainte de judecata) nu sunt publice.

| LorennaAKAPatruSapte explică (pentru Ioandelasal):

Nu il pot vedea online? Sau macar sa ma interesez undeva sa vad daca are sau nu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru LorennaAKAPatruSapte):

Dosarele aflate in curs de cercetare penala nu sunt afisate pe internet, cercetarea penala este confidentiala pentru terti, doar partile din dosar au acces la acesta.

| Yasharan_Anna_1989 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Buna ziua pe ce site pot vedea dosarul cui va

| Ioandelasal a răspuns (pentru Yasharan_Anna_1989):

Daca este vorba de un dosar aflat in udecata atunci il poti afla pe portalul instantelor de judecata, dar este foarte sumar, respectiv termenele si ce sa dispus la fiecare termen si hotararea finala foarte pe scurt.