| Andreea26032002 a întrebat:

Cum poti afla numele persoanelor care au fost cazate la un hotel

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla doar de la receptia hotelului, daca vor binevoi sa-ti spuna, nu sunt obligati la aceasta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie de la receptia hotelului, in practica nu iti va da nimeni astfel de informatii

| mihai69 a răspuns:

Legea interzice furnizarea acestor informații altor persoane decât cele abilitate conform legii.
Unii recepționeri acceptă să te pună în legătură cu „X-ulescu" dacă suni la hotel și rogi să verifice dacă e în cameră, sunând că ești un membru al familiei și trebuie să comunici ceva important / urgent. Dar nu-s obligați să facă asta, iar dacă insiști, cel mai probabil vor răspunde clar NU.

| T0T a răspuns:

Întrebi pur si simplu desi ma indoiesc ca ti se va spune... poate un comision ar rezolva treaba daca mă înțelegi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma tem ca aceste informatii nu le poti afla de la receptioneri.

| epurasu a răspuns:

Ca persoana fizica nu poti afla este interzis prin regulamentul de functionare a hotelului.Doar cu mandat....se poate afla. Uneori prin incalcarea regulamentului de catre receptioner contra unei mici atentii ca la noi...merge si asa din pacate.

| AdyColt a răspuns:

Afli de la recepţie

| mirela2015 a răspuns:

Daca te intereseaza anumita persoana gen filaj happy cu un mic imbold financiar afli de la personalul auxiliar al hotelului respectiv cameriste(cred ca stiu mai multe decat toti ceilalti). O alta varianta ar fi sa ceri impresii despre acel hotel si dupa ce primesti raspuns poti vb pe privat cu cei care raspund si poate din unu in altul ajungi la persoana care te intereseaza, dar asta necesita mai mult timp.