| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti invata pentru examene mai usor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei poti

5 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Cauta-ti o metoda interactiva de a invata...asociaza materia care o ai de invatat cu lucruri placute din viata de zi cu zi, si ai sa vezi ca atunci vei invata mai usor, si din placere...

auran
| auran a răspuns:

Eu pe timpul examenelor invatam cu o colega citindune cursul una celeilate si apoi punandu-ne intrebari. Era cea mai buna metoda de invatare pentru mine.
Bafta la examene!

| otypa a răspuns:

Daca esti atenta la ceea ce citesti si nu iti zboara mintea la nu stiu ce atunci asa:citin-d si memoran-d..succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Alimentează-te corespunzător cu fructe proaspete și legume, consumă lichide (apă), dormi 7/8 ore, citește logic și așa reții pentru mai mult timp ce ai "învățat".
Mult succes la examene.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

atunci cand te apuci de anvatat trebuie s-a fii atenta la fiecare cuvant citit sa-ncerci saantelegi ce exprima cuvantul acela (nu sa citesti doar ca trebuie citit si gata trebuie sa-ti intre an cap) trebuie citit ancet si cu anteles. Daca atunci cand ciesti nu intelegi nimic atunci degeaba m-ai anvti ca tot nu-ti intra an cap.