| Ralf1971 a întrebat:

Cum putem opri abuzurile clasei politice pentru a nu fi victimele experientelor lor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in capul lor m-am referit, n-am facut nicio aluzie.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii mai votezi

| VelaJohnny a răspuns:

Mereu vom fi abuzati, un proverb spune „Un om stapaneste peste alt om, spre paguba lui"...e spre paguba noastra faptul ca am pus oameni care sa ne stapaneasca, omul nu e o fiinta capabila de guvernare, nu are aptitudinile astea incat sa o faca in cel mai bun mod cu putinta. Asa ca cei care ne conduc sunt plini de defecte precum necinstea, lacomia, nu sunt sinceri ci pe interes, si ca sa poresti asta trebuie sa nu mai fie nici unul la conducere. S-ar putea ca oamenii sa traiasca fara sa fie divizati pe tari, partide politice, ideologii, legi, pare imposibil dar o natiune acum 3500 de ani a dus-o bine fara conducatori umani, peste popor erau pusi doar judecatori care se ingrijeau ca oamenii sa respecte legile, in rest nu aveau vreo putere, numai judecatoreasca. Cand si-au intronat rege, situatia s-a schimbat dramatic. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu cred ca putem face ceva, din pacate.

| DonaldTrump a răspuns:

Construim mai multe biserici. Eventual marim salarile la preoti si facem cathedrala prostirii neamului.

| Ralf1971 explică (pentru DonaldTrump):

Nu trebuie marite indemnizatiile, pensiile speciale si salariile la parlamentari, la primari, prefecti, preoti etc, inainte de a se face o lege unitara pentru pensii si salarii care sa reflecte corect un echilibru macroeconomic in societate.

| Ragnarøk a răspuns:

Stand in casa cu o mana in pantaloni si una pe telecomanda, criticand situatiile care ne sunt prezentate prin diferite posturi propagandistice - ca Antenele. Atunci abuzurile clasei politice vor fi garantat oprite.

| Ralf1971 explică:

Sunt de acord ca numai un glont in capul lor rezolva ceva, dar nu in capul nostru pentru ca atunci am fi imbecili.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralf1971):

Pai in capul lor m-am referit, n-am facut nicio aluzie.