| Demeister a întrebat:

Cum se asigură poliția că specialiştii chimişti de la facultățile/institutele de chimie din țară nu fac şi vând explozibil, otravă sau droguri în mod ilegal?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Poti doar sa te asiguri ca nu fura sau abuzeaza de substantele din acele locuri.In rest, procedura este ca la ceilalti infractori : ii identifici cand se apuca sau se prepara sa o comita.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Tu traiesti intr-o dictatura, sau ai fantezii de genul asta? De ce ar trebui politia sa se asigure de aceste lucruri? Pe principiul, vinovat pana esti gasit nevinovat?

| PogChamp a răspuns:

Intreprinderile sunt obligate sa faca un inventar al produselor si sa confirme validitatea acestuia in mod periodic, de asemenea si uzul substantelor este reglementat de catre protectia muncii unde este necesara semnatura utilizatorului.