| LaviniuA a întrebat:

Cum va mentineti la curent cu cele mai arzatoare probleme ale umanitatii?
Covid, razboi, variola, proteste, viitoarele crize economice, alimentare samd?

Aveti vreo emisiune preferata la tv sau online? Vreun influencer? Activist civic? Jurnalist?
Eu ma mai uit pe la tv, dar nu-i prea suport, ca au toti cam acelasi discurs si cred ca nu prea spun lucrurilor pe nume.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dau drumul la orice post TV, la radio - acelasi stiri de groaza.
Deja mi-i frica sa trag si apa de la WC. sad

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Nu prea ma intereseaza, aceste probleme vin la pachet cu o energie negativa.
La tv sunt minciuni si multe cenzurari fata de ce se intampla.
Eu zic sa-ti petreci timpul facand altceva.
E si mai productiv dar si mai sanatos!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Cum va mentineti la curent cu cele mai arzatoare probleme ale umanitatii?"
Nu e una din dorintele mele, dar urmaresc stirile oficiale, si am o persoana care citeste Monitorul Oficial.
Nu am emisiuni preferate in ceea ce priveste "problemele umanitatii". Am emisiuni, influenceri si jurnalisti preferati in ceea ce priveste activitatile de recreere si domeniile profesionale care ma intereseaza.
Tu cred ca votezi hAUR.

| Lioana a răspuns:

Nu ma tin la curent. Prefer sa nu aud nimic, ca ma deprima toate știrile. Viata e mult mai buna daca nu ma uit la Tv.
Daca chiar e ceva important vad pe Google.

| RxTx a răspuns:

Cum vă intoxicați creierul cu manipularea in masă.
Dacă aș avea nevoie să îmi otrăvesc mintea aș da drumu la televizor pe ANTEANA 3
DAR DE CÂND UN PREITEN SA IMBOLNĂVIT DE CANCER SI MEDICUL I-A INTERZIS SĂ SE MAI UITE LA ȘTIRI SAU SĂ ASCUTE ORICE LUCRU PESIMIST DIN 2009 AM ARUNCAT TELEVIZORUL PE GEAM

Si pe atunci erau minciuni din astea cu Aviara cu Elodia Cu boala vacii nebune
ebola
antrax
ciuma bubonica lepra malarie holera
GRIPA AVIARA
GRIPA PORCINA hiv tifos sifilis sida si toate nebuniile
Astia vor să instituie o dictatură sanitar militara pentru imputinarea planetei dar ca să omori atâția oameni iti trebuie otravă si otrava costa iar cea mai ieftină otravă pe care poti sa o imprăștii repede in masele de oameni este manipularea hipnoza prin televizor
Otrăvirea mintilor oamenilor cu greve somaj violuri DINCA drahnea dancila elodia râmaru caritas FMI FNI nebunii.
ții oamenii așa crizati că nu o să mai existe apă pe planetă că gata au venit asiaticii si africanii si nu stiu cine si ne-a luat țara că acum gata nu mai aveti de ce să trăiți că oricum țara nu mai este a voastră ci este a cotropitorilor.
Nici pădure nici aer nu mai aveți
Uite ca sau tăiat pădurile si reporterii care au incercat să facă câte ceva.
Așa că dacă până și reporterii au fost tăiati ca si copacii tu un om simplu cum să ai curaj să te duci unde că iti arata pe RECORDER.RO că nu ai unde.
Așa când ti-se explică clar că dacă esti violată sechestrată răpită si suni cumva la salvare vei fi pusă să închizi telefonul că sunt multe ca și tine si trebuie să îți iei număr de ordine dacă vrei să denunți cumva că esti răpită.
Când îți arată că există clanuri mafiote de cămătari care se taie cu săbiile si la picioarele cărora se duc toate persoanalitațile politice si toti jurnaliștii să li-se închine sî să arate la televizor care este șeful
să ințeleagă și prostimea omul de rând că toti se inchină banului cu două mâini. că banul este cel ce contează.

Atunci de ce să mai ai televizor in casa!?

Utie eu printre multe altele ar fi trebuit sa fiu si ziarist jurnalist am facut un curs in acest sens am muncit putin in domeniu am inteles cum sta treaba cu gazetăria si mâncătoria de cacaua pentru rating audiență faci orice ma refer la prostitutie intelectuala profesionala ca sa vina salariul.

Si nu trebuie sa faci pipi contra vântului că ala are o fabrica care isi face reclama la televiziunea ta si in ziarul tau si tu mananci din banii mafiotului cu fabricile care polueaza stii ca face rau dar nu ai cum sa spui asta pentru ca ai publicitate de la el in ziar.

AM INVĂȚAT SĂ NU ASCULT DOAR PĂREREA RUȘILOR SAU DOAR A AMERICANILOR
aM INVATAT SA mă informez din mai multe surse

eu ma uit la stiri si la rusi de exemplu au stirile pe mail.ru
Mai ascult câte un post de radio in limba Rusă si mai aflu de acolo rockfm.ru radio shamson si mute altele
eu inteleg si franceza si en
Mai ascult radio BBC
Mai ascult posturi de radio din America
Mai ascult alte posturi de radio din țări ciudate care nu țin nici cu Nato nici cu Rusia si china că mai sunt țări independente
care au grupul lor MIȘCAREA DE NE ALINIERE.

Concluzia un mare HEGEMON care acum si-a piardut hegemonia pentru că a oferit populatiei sale mută marfă luată pe datorie de la rusi si chinezi si acum gata aștia spun datine platitine datoria
a nu aveti cu ce sa ne platiti atunci datine tara voastra sa fie a noastra

a ia uite tara voastra merita mai putini bani de cat câtă datorie aveti voi la noi
acum ce sa va facem daține si toate celelalte țări peste care stăpâneați voi până nu de mult
si hai muriți o dată că nu ne place fața vostră
Faceți ceva omorâțivă repede intre voi așa frumos cu televizorul de exemplu faceti oamenii sa se imbolnăvescă de cancer nebunie tâmpenie demență să se spânzure sinucidă ca să nu trebuiasca ca să vă omorâm noi că o să ne coste crematoriu una alta.
dar așa puteți voi să muriti frumos si de bună voie
prin faptul că invătati toate femeile sa faca doar video-chat
prin faptul că va distrugeti toate scolile si nimeni nu scoate nici un elev competitiv cu noi
asa ca oricine termina la noi o scoala profesionala este un om tehnic de 100 de ori mai bun de cât al vostru cu 7 facultati.
distrugeti si sistemul de invatamant si de sanatate
Asta e se schimba hegemonul un alt hegemon
totul se trage de la prea mult bune

| RxTx a răspuns:

Https://recorder.ro

Au reportaje interesante

Dar care până la urma te fac să te gândești ore de ce îmi pierd viața în România

Pe mine ma sperie când vad asemenea corupție mafie

Când vreau sa vad ceva horor sa am vise urâte sa nu mai pot dormi noaptea mă uit la ei.

Până la ei il urmăream fanatic pe ziaristul acela asa zis independent cu dinții strâmbi am uitat cum il cheamă care umbla cu rezist care tot cauta dă își ia bătaie și ii râm or toți.
Dar când am văzut ca e vaccinist m-am convins si despre el.

Apoi o urmăream pe Șoșoscâ
Jos pălăria
Dar acum văd că nu nai latră și nu mai mușcă din dușmani
Au îmblânzit-o și pe asta.

Eu m fost de am votat cu VADIM TUDOR când a candidat el la președenție și îmi plăcea că le zicea la toți de toate
Se lupta cu morile de vânt
Cred că din acest motiv l-au și mătrășit.
Dacă știe cineva: am auzit că înainte să moară avea pe masă o scrisoare de amenințare cu moartea despre care nimeni nu a mai vorbit nimic nimic.
Este doar un von sau era adevărat!?

Văd că toți oamenii imoortanți ai României sunt distruși omorâți să nu nai ne regăsim un lider
De exemplu Pruteanu
Ăla care avea o emisiune de gramatică
" Doar o vorbă să îți mai spun ".

Sau cel de la flacarea Păunescu.

Sau Corneliu Coposu

Gata o țară fară valori
O țară fără bătrâni!

Cine nu are bătrâni să își cumpere!

Acum care sunt noile valori!?
Lgbt gay cercei in nas si in buric tatuaje bombardieri zdrente politice si mercenari!?

E normal să fim toleranți dar nu sr trebui să reînviem Sodoma!

| Miruna333 a răspuns:

Nu ma intereseaza de aceste lucruri, simplu.

| Eriii a răspuns:

Nj, bunica mea doarme cu televizorul pornit si lasa mereu noaptea la o emisiune, starea natiei, am uitat unde era- cred ca pe digi? nu sunt sigura, dar am impresia ca incepe pe la 10 pm. eu stiu emisiunea asta de mai demult ca se uita si mami dar nj dc i s-a luat si nu s-a mai uitat. in general zice chestii pe bune acolo dar mi se pare ca exagereaza ca limbaj si felulin care vb, nu stiu cum sa explic. si pe partea de alimentare chiar zice lucruri utile si bune, gen corecte (stiu ca am mai auzit mare parte din lucruri si in alte parti). il cheama dragos patraru pe prezentator si are un podcast sau doua asemanatoare cu emisiune pe yt.

| Mela1000 a răspuns (pentru Eriii):

Starea nației e pe PrimaTV. Și părinții mei se uitau. happy

| Skylor a răspuns:

Imi apar fără sa vreau pe rețelele de socializare, dar ce nu știi nu te afectează.