| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai o restanță de plată de 200 de lei la ANAF, are voie să îți pună poprire pe toate conturile fără o hotărâre judecătorească sau decizie de executare silită?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, are voie. Plătești și se rezolva

| KovacsB a răspuns:

Iti blocheaza 20 de conturi instant si alergi dupa 2 saptamani sa le deblochezi.Statul are sistemul represiv foarte bine pus la punct.
De crezi ca vor sa renunte la cash?
Ca sa mori de foame daca iti blocheaza conturile.

| nukeyly a răspuns:

ANAF face ce vrea el cu conturile la vedere, tu pici de fazan pe nervii tai sau stai pe zero cu toate restantele la toti.

| Siderat99 a răspuns (pentru nukeyly):

Bine că la aia cu milioane datorii nu se poate recupera prejudiciul?