| Alex3856382498 a întrebat:

Daca am permis de motor (16 ani) si am un cross de deal, pot sa il înmatriculez si sa ma duc cu el pe drum? Dau funda

Răspuns Câştigător
| ninuku a răspuns:

Crosul de deal nu este inmatriculabil deci nu ai voie pe drum cu el doar pe camp, daca esti prins cu el pe drum ti se intocmeste dosar penal.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca se incadreaza la categoria pe care o ai, respectiv AM sau A1.
Daca se incadreaza poti circula legal pe drumuri publice, daca nu se incadreaza nu poti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai categ A1 și cross se încadrează în A1 și e înmatriculat poți, de ce nu