| Cataranciuc_Alin_2003 a întrebat:

Daca am primit o reclamatie de la o vanzatoare ca i-am aruncat cu oua in magazin si in dovezi s-ar putea eu sa apar sau sa nu apar ce mi se poate intampla?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta ta poate fi socotita infractiune, conform Codului penal, citez:
"ART.371. Tulburarea ordinii şi liniştii publice
  Fapta persoanei care, în public, prin violenţe comise împotriva persoanelor sau bunurilor ori prin ameninţări sau atingeri grave aduse demnităţii persoanelor, tulbură ordinea şi liniştea publică se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă."
Daca fapta nu va fi considerata infractiune atunci poti fi amendat de la 100 lei la 500 lei, pentru contraventia prevazuta si pedepsita de L.61/1991, citez:
"4) aruncarea asupra unei persoane, construcţii sau asupra unui mijloc de transport cu obiecte de orice fel, cu substanţe inflamante, iritant-lacrimogene sau cu efect paralizant, corosive sau care murdăresc, dacă nu s-au produs vătămări ale integrităţii corporale sau sănătăţii, ori pagube materiale;"

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Esti moldovean? Asa-i?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pacat! Dupa poza de pe Facebook pareai un baiat inteligent! Cum se mai inseala omul!

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Asa este. I-am studiat si eu poza.

| darrio2007 a răspuns:

Cum adica apari sau nu apari? Daca apari, vei primi o amendă. Dacă nu apari, te duci si speli in magazin.