| anonim_4396 a întrebat:

Daca am tatuaj pot intra la academie? tatuajul este pe spate deci e acoperit de uniforma.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti... daca ai luat examenul.

| EUSIATIT a răspuns:

La exam medical iti va scrie in fisa tot ce vad pe corpul tau. nu iuta ca va dezbraca NUd. si va examineaza fff amanuntit /totusi bafta

| nuku a răspuns:

NU PREA
Incearca sa stergi tatuajul
SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La academia de politie nu poti intra, la academia militara depinde de medicul care te examineaza, modele de tatuaje pe http://www.best-tattoo.net

| chrystyna a răspuns:

La politie nu stiu sigur, dar la armata ti se spune sa nu ai semne distinctive(tatuaje, alunite, etc)la vedere.Acum,nu cred ca ti se va spune ceva, mai ales ca eu am vazut la academie multe persoane cu semne distinctive chiar pe fata. Ti se va spune sigur atunci cand vei face fisa medicala.

| luckyluke a răspuns:

Din experienta iti spun ca nu. Sunt considerate semne particulare, chiar si doua alunite situate una langa alta, pe care pe una din ele a trebuit sa o indepartez. Deci... NU