| GeorgeOG19 a întrebat:

Daca am un dosar penal care mi s-a clasat mai pot da la jandarmerie?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă avem condamnați penal definitiv în Parlament, de ce nu?
Pe bune - dacă s-a clasat cauza înseamnă că nu ai cazier, deci ești ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă s-a clasat care ar fi problema?))

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Asta este o conditie eliminatorie: fara dosar penal.
Chiar daca dosarul este claat si cazul inchis, dosarul epnal va aplana asupra ta toata viata ta si anumite scoli, academii si pozitii de munca, nu le vei putea avea niciodata, din cauza acestui dosar penal, care te stigmatizeaza pe viata.