| Dulap234 a întrebat:

Dacă am varsta de 17 ani și depind de DGPS și nu doresc sa mai merg la scoala din mai multe motive, am dreptul acesta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Odata ce esti in plasament ai obligatia sa mergi la scoala pana la 18 ani si esti sub stricta supraveghere a statului pana la 18 ani.

| gabicoo a răspuns:

Până la 18 ani depinzi de ce hotărăsc cei de la DGASPC și ar fi bine sa respecți regulile ca după ce devii major să prinzi loc într-o locuință pentru foștii beneficiari ai sistemului de protecție a copilului.