| Dinu_Ionut_1991 a întrebat:

Daca arunc o coaja de banana pe strada INTENTIONAT la baza unui copac deoarece aceasta este un ingrasamant natural poti fi amendat pentru aruncarea gunoiului?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti fi amendat, daca esti vazut de un politist.

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| Eisenheim a răspuns:

Lasă niste bani sau ceva valoros la baza unui copac, probabil nu vei fi amendat, nici atenționat macar, dar pentru o coaja de banana, care face bine copacului, foarte probabil sa fi amendat, pentru că nu valorează nimic happy

| Robert265 a răspuns:

Întreabă muncitori de la spati verzi sau de la goscom?

| DascaluIoan a răspuns:

Da, ești amendat. Ție ți s-ar părea frumos să vezi în parc la rădăcina copacului coji de banane, cotoare de măr și coji de pepene? Ideea legii împotriva gunoiului este să păstrăm curățenia.