| love10andra a întrebat:

Daca Basescu va demisiona cine va fi presedintele Romaniei?

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Daca pleaca! Daca nu vor avea loc alegeri democratice, nefalsificate,poate vom avea ceva sanse, dar sincera sa fiu, nu vad pe nici unul pe care sa il doara de popor!
Toti isi vad doar interesele si sa roada,, ciolanul"promit marea cu sarea pana se vad alesi, apoi ne arata dosul!
Asa ca prefer sa nu mai fac politica! Cand voi vedea pe cineva ajuns presedinte, care in mandat nu strange un leu in plus in afara de salar, si vad ca da, ne ajuta si pe noi cei de jos, atunci voi face politica, pana atunci, mai va!

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Stai cuminte ca cica tocmai a primit o telegrama de la Obama cu textul;"Ar trebui sa-ti iei adio de la popor". Iata raspunsul lui;"De ce? Unde pleaca?"

| zotescumarius a răspuns:

Conform Constitutiei Romaniei, in cazul demisiei Presedintelui Basescu, intervine interimatul, adica presedintele senatului (Vasile Blaga) devine presedinte interimar al Romaniei pentru 3 luni dupa care se organizeaza alegeri prezidentiale.

Răspuns utilizator avertizat
| skif2skif a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa fie presedinte un 'no name'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va demisiona.va fi presedinte in continuare asa cum trebuie sa fie.iar abureala de reovulatie va muri fiindca e falsa.nu are nimic original, sau daca are e prea putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avind in vedere ca oamenii capabili si onorabili, n-au loc de dobitocii care formeaza actuala clasa politica, se va alege alt dobitoc din sleahta de hoti care ne-au condus si jefuit de la revolutie si pina acum.

| wannabe a răspuns:

Teoretic BOC fiindca el urmeaza dupa Basescu.
dar daca se fac alegeri anticipate, adica nu se mai astepta pana la urmatoarea data la care se fac alegerile si se organizeaza acum voturile pentru un nou presedinte.

| anfi a răspuns:

Ar trebui un om capabil sa ajute populatia nu sa o omoare