| anonim_4396 a întrebat:

Daca CNA le cenzureaza melodiile celor de la Parazitii si BUG Mafia pentru a fi difuzate la TV nu inseamna ca le incalca dreptul la libera exprimare?

Răspuns Câştigător
| Ioscaa1 a răspuns:

Ei sunt Politicienii din Romania nu vor sa auda cum injura ei in melodii.Ei nu vor decat sa fure pana si ultimii bani de la un pensionar cu pensia de nici 500 de lei

| anonim_4396 explică (pentru Ioscaa1):

Ce treaba are CNA-ul cu politicienii? Daca simtit nevoia sa te exprimi, dar esti pe langa subiect atunci vorbeste intr-o punga.

| anonim_4396 explică (pentru Ioscaa1):

Daca un om omoara un alt om si este condamnat la inchisoare pe viata inseamna ca i-a fost incalcat dreptul la libertate? Nu.
Democratia are limitele ei, unele persoane s-ar putea simti jignite daca ar asculta injuraturi in melodii de aceea nu sunt acceptate. Daca ar fi dupa mine as interzice si pornografia asta stupida care se promoveaza la melodiile din ziua de azi, dar na', aia le place ca isi mai delecteaza si stimatii membrii ai CNA-ului ochii.

| ANONIMANON a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi ne refeream la dreptul la libera exprimare care suna asa: "Libertatea de exprimare este libertatea politică de a primi sau de a comunica informații ori idei fără amestecul autorităților publice și fara a ține seama de frontiere. Nu este acceptata niciun fel de cenzura". Daca se simt jignite sa nu asculte. Dar alti oameni poate vor sa asculte mesajul pieselor.

| anonim_4396 explică (pentru ANONIMANON):

Pentru aia alti oameni exista YouTube.
Legea asta citata de tine e destul de clara, e luata din Constitutie?
Incearca sa cauti si prin regulamentele alora de la CNA, poate au o clauza sau ceva, habar nu am. Nu sunt avocat, nu cunosc Constitutia Romaniei ca sa te pot ajuta, tot ce am scris eu pe aici au fost pareri sau analogii facute cu informatiile detinute. Poate gasesti pe cineva mai cult decat mine ca sa te ajute. Numa bine.

| Medema a răspuns (pentru ANONIMANON):

Uite pentru ca imi placi o sa-ti zic o poveste asa a pentru tine si Chelu :
O familie cu un singur copil se uitau la televizor,tatal schimba postrurile din telecomanda usor, iar copilul se uita mirat la telecomanda, acesta isi intreaba tatal ce e aia, parintele ii explcia, a doua zii copilul ia telecomanda si da pe ..sa zicem Atomic sau ce vrei tu si asculta o melodie B.U.G Mafia sau Parazitii! La masa masa mama il intreaba pe copil ce gust are mancarea, iti place? La care copilul :Are gust de *** in p***a si miroase a s****z! Acum intelegi de ce sunt cenuzrate melodiile?

| Wehrmacht a răspuns (pentru anonim_4396):

Persoanele care asculta ceva ce nu le convine si nu sunt obligate sa faca asta sunt idioate peste orice masura.
CNA-ul poate fi folosit de politicieni daca nu le convine ce se spune despre ei(stiu, n-are legatura cu muzica).
Nu te obliga nimeni sa asculti sau sa te uiti la ce nu vrei.
CNA-ul este doar o tampenie mancatoare de bani.Nu-si are rostul. Daca cineva asculta parazitii sau BUG Mafia inseamna ca nu ii deranjeaza injuraturile. Daca o persoana beleste ochii la o emisiune unde se injura si sunt scandaluri asta inseamna ca vrea sa auda injuraturi si scandaluri.
CNA-ul nu-si are rostul.
De ce sa interzici promovarea pornografiei? Daca nu-ti convine nu asculta melodiile respective. Poate altora le place.Din cauza oamenilor care cred ca ar putea interzice ce vor ei ca nu le convine apar aia care folosesc violenta pentru a va face sa dispareti.
De ce sa stau eu sa intru pe you tube ca sa ascult ceva doar pentru ca nu le convine altora? Pana la urma ce mama dracu' cauta acele persoane pe canalul TV unde exista astfel de muzica? Sunt idioti.Asta e singurul raspuns.N-au de ce se plange.
Si mortu' ala nu putea alege daca ramane in viata sau moare.Ascultatorul alege daca-i place sau nu.

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu.Nu le interzice sa scrie, sa inregistreze sau sa cante acele melodii. Fanii adevarati pot cumpara albumele sau merge la concerte unde se canta versurile necenzurate. La tv si radio se cenzureaza pentru a proteja personale mai sensbile de genul batrani, copii.

| Medema a răspuns:

Daca nu ar injura. poate ca nu le-ar iterzice melodiile!

| ANONIMANON a răspuns (pentru Medema):

"Exprimarea libera e castigata in REVOLUTIE, e dreptul nostru si e garantat de CONSTITUTIE"

| Medema a răspuns (pentru ANONIMANON):

laughing))) Frate, termina cu tampeniile astea de la Parazitii si cu fatalaul ala intelegi? Si eu am ascultat Parazitii si da au idei destul de smechere foarte rar, in schimb ei au un handicap foarte vizibil si anume nu accepta oamenii de alta culoare, toate-s la fel si multe altele care ...sunt de... intelegi? Da exprimarea e atunci cand vrei sa comunici,dar nu prin injurii, batjocora si alte din astea, iti zic ei au fost interzisi si pentru faptul ca se luau de sistemul politic si presedinte nu numai de injuraturi''! Asculta si HAARP CORD, uite aici o trupa serioasa nu ai sa vezi in toate clipurie lor injuraturi cum auzi intr-o singura piesa marca ''PARAZITII'', ma rog succes in contiunare!